واحد بازرسی

صفحات مهم

 

 

 

 

پایگاه های مرتبط

 

پیوندها

 کامران پولادی دقایقی قبل در گفت و گو با خبرنگار مازند اصناف گفت: هدف از ایجاد بازار هفتگی پنجشنبه بازار کلاردشت، حفظ تنظیم بازار در این شهرستان است.
وی ضمن تقدیر از تلاش های اتاق اصناف کلاردشت بویژه فرهاد کریمایی رئیس این اتاق، در برپایی پنجشنبه بازار کلاردشت اظهار کرد: بازارهای هفتگی از دیربازبه صورت سنتی در تمام شهرهای کشور بویژه شهرهای شمالی مطرح بود تا روستائیان تولیدات بومی محلی خود نظیر شیر، ماست، سبزیجات و ... را در یک بازاری که برای یک روز معین در هفته به شهرها انتقال و عرضه کنند.
معاون فرماندار کلاردشت با بیان اینکه اتاق اصناف کلاردشت نیز برای تحقق این امر، طی برگزاری جلسات تصمیم به راه اندازی پنجشنبه بازار گرفتند؛ خاطرنشان کرد: هر چند این بازار نسبت به گذشته، مدرنیزه تر شده اما این بازار هم برای روستائیان جهت عرضه تولیداتشان و اخذ درآمد و هم برای مصرف کنندگان جهت تهیه محصولات طبیعی و با قیمت مناسب مفید فایده است.
پولادی با بیان اینکه باید با نظارت بر بازارهای هفتگی دقت کرد تا به بازارهای اصلی شهرها لطمه ای نخورد؛ متذکر شد: طی هفته اخیر نیز نظارت بر فعالیت پنجشنبه بازار کلاردشت در دستور کار قرارداشت که این بازدید انجام و از سلامت و صحت فعالیت بازار اطمینان حاصل شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به برگزاری اولین جشنواره نمایشگاهی فرش دستباف کلاردشت اشاره و تاکید کرد: این نمایشگاه با همت و مشارکت فرماندار، شهردار، شورای شهر، اتاق اصناف و سایر دستگاه های ذیربط با هدف احیای فرش دستباف، صنایع دستی و هنرهای بومی کلاردشت برگزار شد.
معاون فرماندار کلاردشت با بیان اینکه فرش کلاردشت سالها به عنوان برند استان، آوازه ای جهانی داشته است؛ متذکر شد: متاسفانه در سالیان اخیر و با تحریم های ظالمانه بر علیه کشور، شاهد قطع صادرات فرش به بازارهای جهانی بودیم که این نمایشگاه گامی است در معرفی و احیای فرش دستباف کلاردشت تا شاهد رونق و احیای دوباره ان در کشور و جهان باشیم.
پولادی در خصوص نظارت های انجام گرفته از واحدهای صنفی در ایام نوروزی؛ بیان کرد: جلسات متعددی در اواخر سال قبل در این خصوص در فرمانداری کلاردشت انجام شد و با توجه به تاکید فرماندار، کمیته های بازرسی از بازار تشکیل و گشت های منظمی تا پایان تعطیلات در کلاردشت انجام خواهد شد.
معاون فرماندار کلاردشت در پایان با بیان اینکه فرماندار کلاردشت شخصااز خبازی های سطح شهر و روستاهای حومه بازدید کردند؛ عنوان کرد: تاکنون مشکل خاصی از سوی کمیته های بازرسی از واحدهای صنفی و مراکز اقامتی در کلاردشت گزارش نشده است.

منبع : مازند اصناف