واحد بازرسی

صفحات مهم

 

 

 

 

پایگاه های مرتبط

 

پیوندها

 به گزارش خبرنگار مازند اصناف؛ بعدازظهر امروز، شعبان حسین نژاد نماینده اتاق اصناف ایران در مازندران و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه اتاق اصناف ایران، از نمایشگاه فرش دستباف کلاردشت بازدید کرد.
وی در این خصوص به خبرنگار ما گفت: این بازدید با حضور کامران پولادی معاون فرماندار، فرهاد کریمایی و فرامرز معصومی رئیس و نائب رئیس اتاق اصناف کلاردشت همراه بود.
نماینده اتاق اصناف مازندران اظهار کرد: در این بازدید از نزدیک با بافندگان و اعضای شرکت تعاونی فرش کلاردشت دیدار و گفت و گو انجام شد که امیدواریم بتوانیم با انتقال مشکلات فراروی فعالان این عرصه در کلاردشت به مسئولان، شاهد مرتفع شدن آن باشیم.
حسین نژاد در ادامه سخنانش اضافه کرد: شرکت تعاونی فرش منطقه کلاردشت متشکل از 5 هزار بافنده خانگی فرش است که عمده ترین مشکل حال حاضر این اعضا، مسائل مربوط به بیمه آنهاست که غالبا یا بیمه نیستند و یا با حذف آنها از لیست بیمه در سال های اخیر، با مشکل مواجه شده اند.
وی اذعان کرد: از مشکلات اصلی مطرح شده از سوی بافندگان فرش در این دیدار، عدم تعلق وام های کم بهره اشتغال زایی به این افراد است که به گفته بافندگان کلاردشت، هیچ مسئولی پیگیر آن نیست.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه اتاق اصناف ایران در ادامه با بیان اینکه فرش دسنباف کلاردشت سبقه ای چند صدساله دارد؛ تاکید کرد: در سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل، می بایست با حمایت بافندگان فرش در استان، اقدام عملی در راستای اقتصاد مقاومتی مازندران که بی شک ظرفیت بالایی در توسعه و حتی صادرات فرش در بازارهای جهانی را نیز دارد، انجام گیرد.
نماینده اتاق اصناف مازندران در پایان  از غرفه دارن، بافندگان، اتاق اصناف، فرمانداری و سایر ارگان های مرتبط که در برپایی این نمایشگاه همت گماردند تقدیر و ابراز امیدواری کرد در سال جاری شاهد گسترش برپایی نمایشگاه های فرش دستباف در اقصی نقاط استان باشیم.

منبع : مازند اصناف