واحد بازرسی

صفحات مهم

 

 

 

 

پایگاه های مرتبط

 

پیوندها


با حضور روساي اتحاديه هاي اتاق اصناف  كلاردشت جلسه ای با حضور مهندس توني  شهردار و مسولين سد معبر و اصناف شهرداري جهت بررسي و رفع مشكلات ، أرايه نظرات و تعامل بیشتر اين دو حوزه برگزار گرديد.
در ابتدا فرهاد كريمايي رييس اتاق اصناف كلاردشت با اشاره به این که  يكي از دلايل ركود بازار و عدم استقبال گردشگران و مسافران وضيعت نا مناسب محورهاي اصلي و فرعي شهر است و عنوان داشت شروع آسفالت و بهسازي معابر ميتواند جان تازه اي به حيات اقتصادي كلاردشت برگرداند از اينرو به نمايندگي از بازاريان و اصناف از شهردار و شورا خواسته با توجه به در پيش رو بودن تابستان نسبت به شروع نهضت آسفالت اقدام نمایند.


كريمايي در ادامه،  احداث بلوار ورودي شهر را ازدیگر الویت های  شهر  دانست ، ولی برخورد قاطع با فروشندگان سيار و دوره گرد از طريق واحد سد معبر را  يكي از موارد ديگرمشترک بین شهرداری و اصناف دانست و  حسن رفتار مجموعه شهرداری با كسبه به ويژه در حوزه هاي مشترك كه اخيراً موضوع جمع آوري تابلوهاي خياباني  یکی از آنها بوده را از مواردها و پيشنهادهاي ديگر در راستاي تعامل اين دو مجموعه عنوان داشت وی  پيگيري و تخصيص زمين جهت استقرار اتحاديه ها و اصناف شهرستان از طريق شوراي إسلامي و شهرداري ، تخصيص زمين جهت احداث شهرك صنفي جهت صنوف آلاينده و نيمه آلاينده، جلسه مشترك شهردار با پيشكسوتان بازار، بازديد ميداني مشترك جهت رصد و بررسي مشكلات كسبه ارجمند ، استمرار جلسات مشترك ، پيشنهاد تشكيل كارگروه مشترك جهت بررسي مسايل زيست محيطي در حوزه بازار و زيبا سازي مبلمان شهري ، رعايت حقوق شهروندي و بازاريان را از دیگر برنامه های آتی دو نهاد دانست.
در ادامه مجيد ملك نژاد رييس اتحاديه مصالح فروشان در خصوص دغدغه  و نگرانيهاي مربوط  به جذب سرمايه گذار و آسيب شناسي علل ماندگاري سرمايه گذاران مطالبي إيراد نمودند.
پيام پولادي رييس اتحاديه لوازم خانگي و رسته های تحت پوشش از برخورد با فروشندگان سيار و دوره گرد موضوعاتي را اعلام داشت که نیاز به پیگیری جدی دارد و عدم برخورد قاطع با اين گونه متخلفين را موجب آسيب به واحدهاي كسبي مجاز دانست كه ميبايست واحد سد معبر ورود جدي تري داشته باشد.

نورالدین خددادی رئیس اتحادیه پوشاک و رسته های تحت پوشش در این جلسه گفت: بهسازي كانال آب ها و ترتيب دادن تقويم زماني جهت ملاقات حضوري كسبه با شهردار و شنيدن پیشنهادات و انتقادات بازارايان و معرفي چارت سازماني عوامل شهرداري را از الزامات دانست.
فرامرز معصومي نايب ريس اتاق اصناف نيز  از دیگر کسانی بود که در این جلسه بیان داشت: اتاق اصناف آمادگي دارد با همكاري شهرداري جهت رفع معضل زباله  هر گونه همكاري داشته باشد. يكي از مشكلات اصلي در اين زمينه ريختن زباله به داخل نهرهاي آب توسط برخي شهروندان و كسبه است  كه ميبايست در اين خصوص تدابيري انديشيده شود.
مهرگان رودگر صفاري  نايب رييس دوم اتاق اصناف نيز در این جلسه  يكي از معضلات شهرستان را وضعيت نامناسب  جاده  و كوچه ها دانست و عنوان نمود اميدواریم  با همت شهردار و شوراي شهر شاهد این باشیم که اين مشكل زير ساختي آرزوی مرتفع شود، صفاري همچنین نظارت بيشتر بر تاكسي شهري و عدم تداخل اين واحد ناوگان شهري با آژانسها و ون را در دستور كار واحد تاكسيراني شهرداری عنوان  نمود.


علي اكبر اسعدي خزانه دار اتاق اصناف افتتاح و تعريض و ترميم رينگهاي درون شهري را در ايام پيك مسافر از الويتها دانست و اشاره داشت كه نداشتن تابلوهاي راهنمايي و رانندگی باعث سردرگمي مسافر ميشود و نداشتن پاركينگ مناسب در أطراف مركز شهر از ديگر نيازها و ضروريات اين شهرستان ميباشد که لازم است در این خصوص تدابیری اندیشیده شود..
علي شلي رييس اتحاديه الكترو رايانه و مسول كميسيون آموزشي اتاق اصناف ضمن مهم بودن موضوع آموزش در حوزه اصناف اشاره داشته اين كميسيون آمادگي دارد با موضوعات مشترك با شهرداري تعامل داشته باشد تا در اجراي ايده ها و طرحها با همدلي سريعتر به نتيجه برسيم، در ادامه معرفي الگويي مشترك توسط متخصصين امر جهت اجراي تابلوهاي خياباني و زيباسازي بازار و شهر لازم دانست.
در پايان مهندس توني ضمن خوش آمد واستقبال از ايده ها و مطالبات حاضرين در جلسه عنوان نمودند : انشاالله ظرف چند روز آينده نهضت آسفالت به مساحت تقريبي ٢٩٠ هزار متر مربع با حمايت شورا شروع خواهد شد كه دامنه اسفالت اغلب مسير هاي فرعي و اصلي شهر را در بر ميگيرد، كه از ابتداي محدوده شهري گلدشت شروع و محورهاي اصلي تا رودبارك و مجل و اجابيت و خيابانهاي فرعي لاهو حسنكيف ، گرگپس، سردار جنگل، ولبال ، مكا، دوبال... كه طي جدولي بر اساس الويت بندي تنظيم شده ادامه
خواهد داشت و اين نهضت بدون وقفه و تعطيلي به كار خود خواهد و در اين فرصت زماني مشاركت و همراهي شهروندان و بازاريان محترم را بيشتر از قبل نياز داريم.


در خصوص احداث بلوار ورودي شهر نيز قول مساعد دادند با پيشرفت آسفالت معابر اين موضوع مهم نيز در سال از اهداف و الويتهاي شهرداري و شورا قرار خواهد گرفت و تمام تلاشمان اين هست سال ٩٥ پيرو فرمايشات مقام معظم رهبري سال اقدام و عمل براي ما باشد و سال تغيير و شروع شكوفايي منطقه باشد.
در پايان نمايندگان اصناف ضمن اعلام حمايت از برنامه هاي شهرداري و شوراي شهر كلاردشت مراتب تشكر خويش را از همه خادمين به شهرستان اعلام داشتند.